7 Iemesli, kāpēc investēt Rīgā

 1. Pilsētai piemīt spēcīgs attīstības potenciāls, un šobrīd tā ir Latvijas ekonomikas dzinējspēks, kā arī nozīmīga baltijas jūras reģiona metropole.

  Rīgā koncentrējas 78 % no Latvijā veiktajām ārvalstu tiešajām investīcijām.

  Rīgas īpatsvars valsts IKP sasniedz 55 %.

 2. Rīga ir pilsēta ar izglītotu un kvalificētu darbaspēku. tā ir nozīmīgs izglītības centrs gan Latvijas, gan starptautiskajā mērogā.

  Rīgā studē 79 % no visiem Latvijas studentiem.

  Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju vecumā no 25 līdz 64 gadiem brīvi pārvalda kādu svešvalodu, kas ir augstākais svešvalodu zināšanu līmenis Eiropas savienībā (Eurostat).

 3. Rīga ir attīstīts transporta infrastruktūras centrs. Pilsēta ir galvenais transporta mezgls starp austrumiem un rietumiem.

  Rīga ar lidmašīnu sasniedzama no 82 pilsētām 38 valstīs, ar vilcienu – no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Igaunijas, ar prāmi – no Vācijas un Zviedrijas, ar autobusu – no vairāk nekā 100 Eiropas pilsētām.

  Rīgas brīvosta

  Rīgas brīvostai ir ievērojama loma multimodālo transporta koridoru rietumi – austrumi un ziemeļi – dienvidi funkcionēšanā. labi attīstītais autoceļu un dzelzceļa tīkls rīgas brīvostu tieši savieno ar galvenajiem kravu patēriņa centriem un ieguves pārstrādes rajoniem NVS un Krievijā.

  www.rigasbrivosta.lv

  Starptautiskā lidosta "Rīga"

  Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais starptautiskās aviācijas uzņēmums Baltijā un ir šī reģiona galvenais gaisa satiksmes centrs, kas nodrošina regulāru pasažieru satiksmi, kravas un pasta pārvadāšanu ar civilās aviācijas gaisa kuģiem uz Eiropas un citām pasaules valstu pilsētām.

  www.riga-airport.com

 4. Rīga ir pievilcīgs tūristu galamērķis ar bagātu kulturas mantojumu un arhitektūras šedevriem.

  Лopš 1997.gada rīgas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstāю

  Pilsēta ir Jūgendstila metropole, jo gandrīz 1/3 ēku rīgas vēsturiskajā centrā pārstāv Jūgendstilu. šāda Jūgendstila ēku koncentrācija nav sastopama nekur citur Eiropāю
  www.jugendstils.riga.lv

  Rīgā atrodams arī daudzveidīgs koka arhitektūras mantojums.

 5. Rīga ir jaunu ideju pilsēta, kas atvērta radošām idejām un novitātēm.

  Rīgā koncentrējas radošās industrijas - filmu industrija, arhitektūra, modernā māksla.

  Rīgā bāzējas eksportspējīgi uzņēmumi, kas ražo inovatīvus produktus.

 6. Rīga ir kultūras centrs, kurā norisinās daudzveidīgi kultūras pasākumi.

  Pilsēta nominēta eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 titulam.
  (www.kultrix.lv)

 7. Rīga ir pilsēta ar Ziemeļeiropas biznesa ētiku un pieredzi sadarbībā ar austrumu reģionu.

  Pazīstami Ziemeļeiropas uzņēmumi, kā Statoil, Radisson blu, Tele 2 u.c. nodrošina vairākiem simtiem iedzīvotāju darbavietas, savukārt 80% no Rīgas brīvostas kravu apgrozījuma ir tranzītkravas nosūtīšanai uz NVS vai saņemšanai no tās.